Naše vinice sa nachádzajú v obci Viničky, vinohradnícky hon Orešie, pod vrcholom sopky Borsug, orientované sú na juhovýchod. S vysádzaním viníc sme začali v roku 2014 a do dnešného dňa máme vysadených cca 6 ha tokajských odrôd viniča – Furmint, Lipovina, Muškát žltý a Zeta. Vinohrad obrábame v prevažnej miere ručne, vzhľadom na jeho umiestnenie v prudkom svahu. Hnojíme iba prírodnými hnojivami (nepoužívame umelé hnojivá) a na postreky využívame iba šetrné prípravky, resp. biopostreky a aj to iba v najnutnejšej miere proti múčnatke, perenospóre a čiernej hnilobe.

Hrozno spracovávame v našom vinárstve, ktoré je umiestnené priamo vo vinici. Budova vinárstva je postavená z tufového kameňa, typického pre tokajskú oblasť. Vína dozrievajú v nerezových tankoch s celkovou kapacitou 70000 l, ktoré sú vybavené riadeným kvasením vína a v dubových sudoch s kapacitou 17000 l. Sudy sú umiestnené v tradičnej tufovej pivnici, ktorá má dĺžku 100 m. Ročne môžeme produkovať až 30000 l vína a pri našej uskladňovacej kapacite, môžeme nechať vínu čas na jeho prirodzené dozrievanie. Pri výrobe vína nepoužívame žiadne umelé kvasinky a enzými, ani dozrievanie nijako neurýchľujeme, ale víno dorábame tradičným spôsobom.

V súčasnosti produkujeme odrodové tokajské vína suché, polosuché a polosladké a cuvée na báze odrodových vín:

  • Furmint
  • Lipovina 
  • Muškát žltý

V budúcnosti chceme produkovať aj samorodné a putňové vína.

Vo vinárstve pre Vás vieme zorganizovať ochutnávky našich vín spojené s prehliadkou výrobných priestorov a tufovej pivnice, kde Vám nafľašujeme víno priamo zo suda podľa Vášho výberu. Môžete si u nás zorganizovať rôzne oslavy, alebo firemné akcie. K dispozícii budete mať ochutnávkovú miestnosť postavenú z tufového kameňa s tradičným dreveným stropom a krbom s kapacitou 40 miest. Zabezpečíme pre Vás catering s jedlami podľa Vášho výberu, pripravených v našej reštaurácii v Majeri Bara. 

Galéria

Viničky 315

076 31

Slovenská republika

Kde nás nájdete